![]() |
Home | Nieuws | Reviews | FAQs | Tips | Shop | Channel Navigator | Nieuwsbrief | Forums |
![]() |
![]() |
Review: Jot 2.0 |
![]() |
|||||||||||||||||||
![]() |
|||||||||||||||||||||
![]() |
De gemiddelde Palm-gebruiker denkt er niet eens bij na: schrijven in Graffiti. In het begin gebruikt menigeen de meegeleverde reference card om zo nu en dan eens te spieken, maar na een tijdje gaat het vanzelf. CIC biedt met het pakket Jot een alternatief voor Palm’s eigen Graffiti. Jot is een tekenset/schrijfstijl die volgens de makers nog dichter bij een natuurlijk handschrift ligt dan Graffiti, omdat het schrijven van hoofdletters en kleine letters zeer eenvoudig is en omdat Jot kan omgaan met letters die uit meerdere lijnen bestaan (zoals de k, de y en de x).
Nieuwsgierig door al deze berichten heb ik de gok gewaagd en Jot 2.0 op mijn Palm m500 geïnstalleerd. Het programma zelf behoeft weinig uitleg. Het startscherm van Jot ziet er overzichtelijk uit en de opties zijn min of meer vanzelfsprekend. Ik bespreek er twee:
Maar de kracht van Jot zit niet in de opties! De Jot tutorial biedt een bondig overzicht van de schrijfwijze die Jot hanteert. Door op een letter naar keuze te tikken geeft het programma een demonstratie van de wijze(n) waarop de letter geschreven kan worden. Het grote verschil tussen Graffiti en Jot is dat Graffiti gebaseerd is op kapitalen (hoofdletters) en Jot op minuskels ("kleine letters"). Dit maakt dat de letters er heel anders gaan uitzien (zie het screenshot Jot Reference Card). Gebruik van JotHet grote voordeel van Jot is dat de letters veel intuïtiever zijn dan de letters van het bekende Graffiti. Was Graffiti 1 al relatief makkelijk aan te leren; bij Jot is dat nóg eenvoudiger.Zelfs voor power users zoals ik is de overstap naar Jot maar klein. Het is even wennen, maar na een tijdje weet je niet beter dat een enkele '.' ook direct resulteert in een punt en dat je een 'k' schrijft in twee delen: zoals je dat met een balpen ook zou doen! Na een korte test met het gratis programma WPM blijkt echter dat Jot - in mijn geval - geen extra snelheid of accuratesse heeft opgeleverd: met zowel Jot als Graffiti haal ik in normaal tempo 22 woorden per minuut met 1 foutje in de tekst "the quick brown fox jumped over the lazy dogs". Uit een praktijktest met de Palm OS 5.2 Simulator blijkt dat er een drietal kleine verschillen zijn tussen Jot 2.0 en Graffiti 2:
ConclusieDe conclusie van mijn verhaal kan ik kort houden: ik ben zeer tevreden over Jot, maar nogmaals, dat is erg persoonlijk. De schrijfstijl bevalt me erg goed.De beste manier om ook te ervaren hoe Jot werkt is door het gewoon zelf te proberen. Dus download die trial versie en ervaar zelf wat jij het fijnste vindt: Graffiti of Jot. Verbeterbaar
Pluspunten
Gegevens over Jot
Discussie/vragenDiscussie en/of vragen over dit review via de forumsBeoordeling
Relevante linksAls je dit een leuk review vond, ben je misschien ook geïnteresseerd in:
Vragen, opmerkingen of discussie?Via deze thread in het forum |
![]() |
|||||||||||||||||||
![]() |
Home |
Nieuws |
Reviews |
Tips |
Shop |
Channel Navigator |
Nieuwsbrief |
Forums
© Copyright Nederlandse Palmclub Stichting Over deze site iCulture | Alles over Google Android |