alles over je Palm Treo smartphone of PalmOS pda
|
Registreer | FAQ | Ledenlijst | Kalender | Berichten van vandaag | Zoeken |
#281
|
||||
|
||||
Kan een Tungsten|T3-bezitter even laten weten of Mapsonic ook in landscapemode werkt op de T3? (480x320).
thnx, - jp |
#282
|
|||
|
|||
Citaat:
Op 06-01-2004, om 17:49 heeft jean-paul dit gezegd in bericht #281
Kan een Tungsten|T3-bezitter even laten weten of Mapsonic ook in landscapemode werkt op de T3? (480x320). Groet, Gert-Jan |
#283
|
|||
|
|||
Citaat:
Onder welke omstandigheden treedt zo'n lange berekeningstijd nu precies op? En als dit voorspelbaar is, wat is er dan aan te doen?
Ik heb Patrick direct gemailed en het blijkt dat ik erover heen gelezen had dat er ook een deel twee van de review is met technische details. Hierin staat beschreven dat als je in File/Parameters een Calculation Extent kiest van Limited dat de rekentijden laag zijn (bijv. 20s ipv. minuten lang). Ook zijn de bereende routes vrijwel altijd gelijk aan de routes met Calculation Extent Complete. Dit betekent dat mapsonic dus zeker bruikbaar is. Groeten Erik |
#284
|
|||
|
|||
Mapsonic kortste=snelste route
J@N57 heeft GJHartwich een pm gestuurd
|
#285
|
|||
|
|||
Hoi,
Ik gebruik nu mapsonic en heb ervaren dat de eerste routes die mapsonic uitrekent minuten lang kunnen duren. Ook met limited calculation extent en als je bijv. binnen Breda een route plant. Ik gebruik de volledige Benelux kaart (> 100MB). Om de een of andere reden wordt routing later sneller. Komt dit misschien door de fds file die mapsonic aanmaakt? Heeft iemand zelf ook deze ervaring? Ik heb overigens ook viamichelin dit gevraagd en ben benieuwd naar hun antwoord. Groeten Erik |
#286
|
|||
|
|||
Hoi allemaal,
Ik heb inmiddels al iets ervaring met mapsonic (gisteren ook een lang stuk gereden). Het volgende valt op:
Wat mij betreft zijn er maar een paar dingen nodig om van mapsonic een echt perfect systeem te maken dat de core functionaliteit perfect ondersteund (zorgen dat ik via een berekende route op mijn bestemming aankom):
Nu heb ik zelf een nogal langzame SD kaart (VFSMark 250) en heb nu een nieuwe SD kaart besteld die veel sneller is en ben benieuwd wat dit doet met de performance. Groeten Erik |
#287
|
|||
|
|||
Ik heb ervaren dat mapsonic bij mijn roete over een auto snelweg bij instelling van snelste route een roete pakt die je lijdt via de uitvoegstrook en dan via een klein stukje weg direct weer de invcoegstrook op. je kon hier gewoon over de snelweg door rijden, en dat is ook het snelste. Bij het instellen van korste roete dan wordt er wel de goede weg gehouden dus de autosnelweg, vreemd toch want autosnelweg is de snelste roete.
Maar je raad het al bij een andere uitvoegstrook leid hij mij, bij instelling van korste roete, de autosnelweg af en direct weer de invoegstrook op. Eigenlijk klopt dit perfect (autosnelweg heeft een kromming en invoeg en uitvoeg heeft rechte lijn) maar wel frustrerend. Eerst van te voren de roete checken, dus. Het eerste punt is echt vreemd en lijkt mij een soort buk. Zou je dit kunnen oplossen door de snelheden aan te passen. houd Mapsonic hier rekening mee? Even wat proberen, maar als iemand het weet graag antwoorden want dan hoef ik er geen kostbare tijd aan besteden. |
#288
|
|||
|
|||
Korste en snelste route in Mapsonic
Eerder in deze thread (pagina 14) heb ik een ongeveer soortgelijke vraag gesteld en daarop een antwoord gekregen van iemand met dezelfde ervaring. Aan ViaMichelin heb ik deze kwestie voorgelegd en ontving van hen het volgende antwoord:
Dear Sir, Thank you for the interest you have shown in our new product range of cartographic software for PDA. It is only possible to select the shortest way in the normal modus. The navigation modus is automatically searching for the quickest way. If you prefer to take main roads for your trip, we recommand you to reduce the speed. If you reduce the speed, you can modify the calculation of your driving direction. We hope we could provide you with enough information to answer your request and thank you for your patience. Yours faithfully, - Customer Relations Department - Ik heb dit nog niet goed kunnen uitproberen, maar probeer dit zo spoedig mogelijk te doen. Misschien hebben jullie iets aan dit antwoord. |
#289
|
|||
|
|||
een snelle scan gedaan en inderdaad je kan met de snelheid veel doen. Maar het blijft verstandig om de route te controleren omdat wanneer je 2 of meerdere wegen dezelfde snelheid geeft hij bij invoegen en uitvoegen de korste route neemt omdat deze weer de snelste is.
Het ene voordeel is in het andere zijn nadeel, pffffffffff het is wat. |
#290
|
|||
|
|||
Re: Korste en snelste route in Mapsonic
Hallo allemaal,
Het lukt me nog steeds niet op om ' grote' Mapsonics kaarten vanaf de extentionkaart in te lezen. Het probleem zit erin dat het bestaan voor het synchroniseren een pdb-extentie heeft, maar op de extenionkaart ineens een fdp-extentie. Deze wordt bij het openen in Mapsonic op de PDA niet herkend. Wie kan mij helpen? |
#291
|
|||
|
|||
Zelfde probleem ook gehad. Kies bij opslaan voor sd card (pijltje uittrekken) en kopieer handmatig de file dan naar SD Card via reader in de juiste directory "\MapSonic_Maps"
Dat was nij mij de oplossing (wel een tikkie balen van TomTom, hoop dat mapsonic snel bijspijkerd) Groet, Edwin |
#292
|
|||
|
|||
Citaat:
Op 11-01-2004, om 18:00 heeft edwin2003 dit gezegd in bericht #291
Zelfde probleem ook gehad. Kies bij opslaan voor sd card (pijltje uittrekken) en kopieer handmatig de file dan naar SD Card via reader in de juiste directory "MapSonic_Maps" Dat was nij mij de oplossing (wel een tikkie balen van TomTom, hoop dat mapsonic snel bijspijkerd) Groet, Edwin Groet, Ingrid |
#293
|
||||
|
||||
Niet per se. Maar de reden dat vele mensen een cardreader hebben is dat het overbrengen van bestanden sneller gaat dan met de Hotsync. Nee, wat zeg ik! Niet sneller, hééél veel sneller , echt heul veul sneller.
|
#294
|
|||
|
|||
Ok, maar hoe krijg je het nu op de sd-kaart? Volgens mij heb ik alles al geprobeerd.
|
#295
|
|||
|
|||
Hoi @Ingrid,
Je kan bijv. CardExport installaeren. Hiermee maak je van je Palm een card reader (je hebt dan wel een tijdelijke license). Verstandig is misschien om een cardreader te kopen. Groeten Erik |
#296
|
|||
|
|||
Nog meer ervaring met mapsonic...
Hoi,
Ik heb mapsonic nu behoorlijk aan de tand gevoeld en ben aardig ontevreden geworden. Hier zijn weer een aantal problemen:
Ik heb het product nog minder dan 7 dagen en probeer nu mijn geld terug te krijgen. Voorlopig terug naar Digimap en dan over een paar maanden tom tom (zodra ze een software-only versie voor de palm hebben). Groeten Erik |
#297
|
|||
|
|||
Re: Nog meer ervaring met mapsonic...
[quote]Op 11-01-2004, om 20:50 heeft Erik076 dit gezegd in bericht #296
Mapsonic berekent een aantal extreem verkeerde routes. /QUOTE] Die verkeerde route uit je voorbeeld had ik ook al gevonden. Volgens mij gebeurt het als je een hoofdweg verlaat en rechtsaf wilt en die weg een tweebaansweg is. Dan gaat Mapsonic niet meteen rechtsaf, maar gaat hij drie keer linksaf. Drie andere voorbeelden heb ik zojuist in een mail naar ViaMichelin gestuurd. Kijken of ze hiervoor een update denken uit te brengen. Ik zou zeggen, stuur ook de andere bevindingen op, ik hoop dat ze er iets mee doen... Groet, Gert-Jan |
#298
|
|||
|
|||
Re: Re: Nog meer ervaring met mapsonic...
Ik heb ook wel enkele negatieve ervaringen. Foutieve route e.d. Ik wil ze wel doorgeven naar mapsonic. Wat is het emailadres?
|
#299
|
|||
|
|||
Re: Re: Re: Nog meer ervaring met mapsonic...
Citaat:
Op 11-01-2004, om 21:38 heeft Henk1975 dit gezegd in bericht #298
Wat is het emailadres? Gert-Jan |
#300
|
||||
|
||||
Ja, het valt me nu eigenlijk pas op dat in mijn review de Verbeterbaar en Pluspunten nogal gesnoeid zijn geraakt. Ze worden wel beschreven in het "tweede deel", maar ze zijn zo wel een stuk minder zichtbaar.
De complete lijst was: Verbeterbaar
Pluspunten
Met name die verwarrende aanwijzingen verbaasde mij inderdaad ook nogal. Snelheidsproblemen bij het plannen heb ik niet zo'n last van gehad. Een T3 is dan ook nog eens een keer of 4 zo snel als een NX70. De grootste route die ik gereden heb is dan wel van Amstelveen naar Groningen (190 km) dus misschien kan het wel een probleem worden als je nog verder gaat. Herplanningen bij een GPS afwijking heb ik soms ook wel gezien, maar die heb je altijd. Dat dat lang duurt heb ik nooit gehad. Bij mij floepte de route met een paar seconden al weer terug. Bijna te snel om te zien. Dat is dan een nadeel van een snelle herberekening bij verkeerd rijden. Dat heb ik echter liever dan de aanpak van DigiMap waarbij je inmiddels 10 km verder bent voordat je eindelijk een bruikbare herplanning hebt gekregen (nadat de route al 20 keer is herberekend op steeds een lokatie waar je net voorbij rijdt). TomTom doet dit hetzelfde als MapSonic overigens. Die kaartfout is wel vreemd, maar die heb je met elk programma. Ik liep met DigiMap vaak (veel vaker dan in MapSonic) tegen kaartfouten aan. Maar inderdaad het belangrijkste probleem van MapSonic was wel dat het nogal veel punten mist tov TomTom Navigator. Nu die beschikbaar is voor PalmOS lijkt me het heel lastig worden voor MapSonic. |