alles over je Palm Treo smartphone of PalmOS pda
|
Registreer | FAQ | Ledenlijst | Kalender | Zoeken | Berichten van vandaag | Markeer forums als gelezen |
#21
|
||||
|
||||
Nog even een voorbeeldje. Ik heb op de Maporama site de kaart van Amstelveen opgevraagd. Dan krijg ik bij klikken op alle 4 de hoeken de volgende coordinaten .
LB 52° 19' 38" , 4° 47' 30" || 52.3274 , 4.7919 RB 52° 19' 30" , 4° 55' 28" || 52.3250 , 4.9247 LO 52° 16' 53" , 4° 47' 21" || 52.2814 , 4.7893 RO 52° 16' 43" , 4° 55' 19" || 52.2788 , 4.9222 De bovenkant verloopt dus van 52° 19' 38" (links) naar 52° 19' 30" (rechts) dat is een afstand van 250 meter. Het kaartje is iets meer dan 5 Km hoog en dan kom je op een afwijking van bijna 5 procent. Wat je kunt doen is het gemiddelde nemen en dat in Atlas overnemen: LB 52° 19' 34" , 4° 47' 25,5" || 52.3262 , 4.7906 RO 52° 16' 48" , 4° 55' 23,5" || 52.2801 , 4.92345 Dan smeer je de afwijking een beetje uit. Het is wel bruikbaar, maar niet zo mooi als een echt lineaire kaart. |
#22
|
|||
|
|||
Dan nog maar even verder zoeken naar een site met lineaire kaarten. :confused?
Ik heb trouwens ergens in dit forum iet gelezen over het gezamelijk opzetten van een database van kaarten voor Atlas en dergelijke. Is best een goed idee, waarom zou je tenslotte het wiel twee keer uitvinden. Is daar nog ooit iets van terecht gekomen? |
#23
|
||||
|
||||
Je kunt de kaarten van Maporama (met wat moeite) dus wel gebruiken, maar er zit wat afwijking in. Hoe verder je inzoomed hoe kleiner de afwijking (in meters) overigens.
Er is geen verzameling van Atlas kaarten nee. Je kunt namelijk eigenlijk niet zo heel veel met een kaart in Atlas. Je kunt het hooguit gebruiken als je gaat wandelen of als een soort algemene kaart om te kijken waar je zo'n beetje zit. Voor een wandeling door Sydney zou het dus wel goed werken. Of een vliegtrip van Sydney naar Darwin. Ik heb bijvoorbeeld een kaart van heel Nederland. Daar kan ik niet op route plannen, maar ik kom er wel een eind mee. Als je Atlas gebruikt als routeplanner dan moet je van te voren een route ingetekend hebben op je kaartje. Als ik dus bijvoorbeeld een Atlas kaart maak dan staat daar eigenlijk altijd een lijn op ingetekend hoe ik moet rijden. Daar heeft iemand anders dan dus helemaal niets aan. |
#24
|
|||
|
|||
Ik ben nog eens verder gaan snuffelen naat lineaire kaarten en heb dit nog gevonden
http://www3.mappy.com/ kan echter geen coördinaten ontdekken. Misschien in de URL? Ik zoek nog even verder |
#25
|
||||
|
||||
Bij Mappy kon ik inderdaad helemaal geen coordinaten vinden. In de bron staan nog wel wat getallen, maar of die te herleiden zijn tot coordinaten zou ik niet weten. Mappy geeft overigens dezelfde kaarten als Maporama.
Heb je al eens geprobeerd om met Maporama een kaartje te maken? Het werkt best aardig hoor. Het is alleen wat bewerkelijk en niet 100% nauwkeurig. |
#26
|
|||
|
|||
Ik heb met maporama een kaart van Den Bosch gemaakt op straat nivo. Is echter niet zo nauwkeurig uitgevallen en niet in kleur (maar dat ligt denk ik aan mij)
De kaart(en) die het opleverde zaten er toch al snel een aantal straten naast. Ook als ik de A2 op rij rij ik volgens de kaart ergens in het weiland ten noorden van diezelfde A2. Best jammer want het zag er veelbelovend uit. |
#27
|
||||
|
||||
Ja het was wat lastig om de coordinaten goed te bepalen. Soms kreeg ik ook een totaal verkeerd kaartje als ik op een hoek klikte.
Ik had een kaartje van Amsterdam gemaakt (de bedoeling was Amstelveen, maar Maporama koos zelf de zuidas van Amsterdam!) en dat leek vrij redelijk te werken. Ik kwam dus op een afwijking van gemiddeld zeg 150 meter. Dat zou normaal gesproken redelijk bruikbaar moeten zijn. Wel jammer inderdaad dat het toch niet werkt dan. Ik zag trouwens net de www.lokatienet.nl kaartjes nog eens. En die zien er ook best aardig uit. Je coordinaten zie je als je over de navigatie tabjes beweegt (of in de URL als je met shift klik het kaart scherm start). Misschien dat ik daar een formule voor kan verzinnen die de hoekcoordinaten berekent bij de centrum coordinaten. Lokatienet werkt alleen niet in Australie |
#28
|
||||
|
||||
Je kunt die maporama kaarten overigens wel gebruiken met Fugawi. Fugawi kan namelijk ook andere projecties aan. Ik vind het alleen wel een gok dat je dat programma niet even zelf kunt testen. Die paar screenshots zijn niet echt bemoedigend. Die geven mij nogal de indruk dat het een "zeer sobere" gebruikersinterface heeft.
Ik ben nu PathAway aan het testen en dat is echt een genot om mee te werken. Helaas heeft ook dat programma zo weer zijn nadelen. |
#29
|
|||
|
|||
Je zegt dat Fugawi wel andere projecties aankan. Moet je dat opgeven in het pakket, of detecteerd hij het zelf?
Want dat zou wel erg mooi zijn. Zeker in mijn geval want dan kan in er Down Under misschien nog wat mee. Misschien kan ik wel ergens Fugawi op de kop tikken om het te testen. Ik zal eens kijken. |
#30
|
||||
|
||||
Wat ik er van begreep is dat je dan 3 hoekpunten op moet geven. Fugawi detecteert dan zelf de projectie.
|
#31
|
|||
|
|||
Nou dat zou mooi zijn.
Ik heb weer een doel komend weekend |
#32
|
|||
|
|||
Nou, het heeft even geduurd voor ik weer kon reageren. Met Fugawi heb ik niet kunnen testen. Daar is het niet van gekomen.
Ik heb echter wel een site met zo op het oog redelijk gedetailleerde kaartjes gevonden. www.multimap.com Is weer een site ala Mapblast maar ze geven er wel coördinaten bij. Ik heb gisteravond wat kaarten op mijn palm gezet, en wilde ze handmatig in Atlas calibreren zodat ik dan misschien de afwijking kon achterhalen. Echter toen ik daar mee bezig was hielde de batterijen van de Holux er mee op Morgenavond een nieuwe poging. |
#33
|
||||
|
||||
Dat zijn wel weer slechte kaarten (dezelfde als die van mapblast)
Wat wil je eigenlijk gaan doen met die kaarten? Wil je ze gebruiken voor navigatie met de auto? Of misschien te voet? Als je bijvoorbeeld gaat wandelen door Sydney dan kom je met de maporama kaarten toch ook wel een eind? Zou er misschien een programma zijn om die kaarten weer recht te trekken? |
#34
|
|||
|
|||
Ik wil ze gaan gebruiken om mee te gaan rijden. Maar omdat de afstanden in the outback zo groot zijn en de dorpjes aldaar erg klein is een hoge detailering van de kaart gewenst.
Los daarvan ben ik aan het proberen om van Nederland een gedataileerde wegenkaart te fabriceren (in kleur) met een aantal steden gedetaileerd op straatnivo . |
#35
|
||||
|
||||
Ja, dan heb je wel goede kaarten nodig ja (nauwkeurig gecalibreerd en met hoog detail).
Dan ben ik bang dat je met de multimap kaarten ook niet ver komt. Voor kaarten van Nederland zou je eens kunnen kijken naar www.locatienet.nl of www.routenet.nl. Die heb ik de laatste paar keer gebruikt in combinatie met PathAway 2.0. PathAway ondersteunt namelijk ook routes. Je kunt dan een set waypoints opgeven en je krijgt dan piepjes en eventueel een beschrijving als je in de buurt van het punt komt. Dat werkt best aardig. Voor het maken van een van Nederland zou je ook Route 66 kunnen proberen. Daar kun je ook vrij eenvoudig kaarten mee maken. Het mooie is ook dat je zelf het detail kunt bepalen. voor een kaart van heel Nederland is er bijna geen andere optie dan Route 66. Anders ben je dagen bezig. Ik heb een kaart gemaakt met schaal ... eh ... ja wat is de schaal. Nou laat ik het zo stellen, PathAway zegt dat de kaart 17,6Km per scherm breedte is. Op een Palm (met 160x160 resolutie) zou dat komen op een kaart met 8.8Km per schermbreedte. Totaal is de database rond de 1MB. De gebruikte bitmap is 2498x3265 in 16 kleuren. Als je een dergelijk oppervlak via internet probeert te pakken heb je flink wat kaartjes nodig. Een stuk of 100 ofzo? |
#36
|
||||
|
||||
Ik vond nog wat kaarten op http://www.gpss.co.uk/ausidown.htm
De kaarten varieren een beetje van puur onleesbaar tot wel bruikbaar. De coordinaten staan in de DES files die erbij staan. Helaas zijn het niet de hoekcoordinaten, maar er staan ook nog pixel coordinaten achter. In SydneyNo staat bijvoorbeeld: 335000S1511000E, 205, 405 334000S1512000E, 640, 43 Het pixel op positie 205, 405 heeft dan GPS coordinaatenpaar 335000 S1511000E. Ik weet niet zeker hoe je die GPS coordinaten exact moet lezen, maar dat staat (geloof ik) wel op de site zelf uitgelegd. |
#37
|
|||
|
|||
Hartstikke bedankt !
Zijn best te gebruiken die kaarten. Zeker als je ze alleen als referentie gebruikt. |
#38
|
|||
|
|||
Hoi,
Ik heb nou eens een tijdje zitten stoeien met die kaartjes van http://www.gpss.co.uk/ausidown.htm Ik krijg die coördinaten niet omgerekend. Ze staan als volgt aangegeven in een meegeleverde tekstfile : da01 LL, 0, 0 131099S1301650E, 0, 479 115899S1315541E, 639, 0 da01 is de naam van de map. LL, 0, 0 wil zeggen dat de bmp 640x480 pixels groot is. 131099S1301650E, 0, 479 wil zeggen dat pixel 0,479 (rechter bovenhoek) het volgende coördinaat heeft S 131099, E 1301650 enzovoorts. Dit betekend dus dat ik de coördinaten heb van de rechter bovenhoek, en de linker onderhoek. In Atlas, en Pathaway en dergelijke heb ik echter de linker bovenhoek en hoek rechtsonder nodig. Hoe reken ik dat nou om ? Ik kom er niet uit. Groeten, Edwin. |
#39
|
||||
|
||||
Is dat niet gewoon een kwestie ven verwisselen?
Je geeft (ik heb er een spatie in gezet voor de leesbaarheid): 131099S 1301650E, 0, 479 115899S 1315541E, 639, 0 dat wordt dan: linkboven: 115899S 1301650E rechtsonder: 131099S 1315541E m.a.w. de geografische breedte heb ik verwisseld.
__________________
groet, r2d2 My last Sony... |
#40
|
|||
|
|||
Tja,
De beste antwoorden zijn het simpelst. Ik heb me daar mijn hoofd gebroken over allerlei complexe formules en dergelijke terwijl het antwoord inderdaad het wisselen van de breedtegraad is. Bedankt. |