alles over je Palm Treo smartphone of PalmOS pda
|
Registreer | FAQ | Ledenlijst | Kalender | Berichten van vandaag | Zoeken |
#41
|
||||
|
||||
Ik had overigens ook nog een vraag. Ik heb dus wat moeite met zoeken op straten, dus ik dacht ik zet de cursor gewoon zelf op de plek waar ik naartoe moet. Vervolgens kan ik echter alleen maar eeen route plannen van "Current position" naar het einddoel. Ik wil dus eigenlijk plannen vanuit een vast adres (in de places lijst) naar de current position. Ik zie maar niet hoe dat moet.
Ik moet ook zeggen dat het me al een stukken beter doet voelen dat ik weet dat het programma gewoon niet beter kan. Klinkt misschien vreemd, maar ik heb me rot gezocht in die handleiding en ik kreeg het maar niet aan de praat. Blijkbaar kreeg ik het dus wel aan de praat, maar kan het gewoon niet beter. Dat je dat eenmaal weet is waarschijnlijk de eerste stap op weg naar "berusting". |
#42
|
|||
|
|||
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door patrickl
Ad 2) Het gaat er niet om of die weggetjes daar horen. Die horen daar inderdaad te staan. Het gaat er om dat ze getekend worden als snelwegafslagen en dat zijn het dus niet. In de PC verie zijn ze wel gewoon getekend als normale wegen. Ik heb de snelwegafslagen wat "dikker" gezet (anders waren het van die ielige lijntjes) en dan valt meteen op dat er her en der in Amsterdam snelwegafslagen staan. Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door patrickl
Ad 2 en 4) Volgens mij zijn het dus geen Navtech fouten. Op de PC ziet de kaart er gewoon prima uit. Ik moet inderdaad wel zeggen dat de kaarten uitzonderlijk actueel zijn. Het kaartmateriaal van Navtech is wat mij betreft prima. Alleen ergens in de vertaling naar een PDB gaat er blijkbaar iets mis. Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door patrickl
Ad workarounds) Ja dat is dus een workaround die niet werkt. Je kunt geen kaart maken van heel Nederland met 3e klasse wegen. Als je het dan gaat opdelen in stukken kun je weer niet alle routes plannen.
__________________
hans |
#43
|
||||
|
||||
OK, bedankt. Met die 4 regio's gaat inderdaad al een stuk beter. Ik krijg niet heel Nederland er op zo (het zuidoost deel is te groot), maar het overgrote deel past inderdaad prima.
Die bugs zal ik dan maar melden op het Digimap forum ja. |
#44
|
||||
|
||||
Citaat:
Ik had overigens ook nog een vraag. Ik heb dus wat moeite met zoeken op straten, dus ik dacht ik zet de cursor gewoon zelf op de plek waar ik naartoe moet. Vervolgens kan ik echter alleen maar eeen route plannen van "Current position" naar het einddoel. Ik wil dus eigenlijk plannen vanuit een vast adres (in de places lijst) naar de current position. Ik zie maar niet hoe dat moet.
Wat jij nl wilt is met 3 punten rekenen en dat gaat eigenlijk niet; -Je gps-positie waar je echt bent -Je bestemming die je aanklikt -Je (virtuele) postitie die in je places staat. Ik begrijp alleen niet waarom je dat zou willen, je wilt toch alleen maar van je echte positie (current pos) naar je aangeklikte plaats op de kaart ? Groeten, Jan R. |
#45
|
||||
|
||||
Citaat:
Wat jij nl wilt is met 3 punten rekenen en dat gaat eigenlijk niet;
Vervolgens zou ik inderdaad vanaf de GPS (automatisch dus) of vanaf een Place de route willen laten beginnen. Het is eigenlijk hetzelfde idee zoals het nu werkt maar dan andersom. Nu zet je de startpositie met de cursor en de eindpositie met een zoekopdracht. Maar daar zal ik dan dus ook maar weer aan moeten wennen blijkbaar. |
#46
|
||||
|
||||
@Patrickl:
Naar aanleiding van je oproep: Jouw zogenaamde snelwegopritjes heb ik niet op de sterk ingezoomde Clie-kaartjes. Exact dezelfde kleuren rondom dat pleintje. Vanavond zal ik er een screenshot van maken. Verder: ik zie uit de lengte van de bijdragen dat menigeen positief probeert met steekhoudende argumenten jouw zogenaamde kwesties betreffende Digimap te weerleggen. Ik vrees echter dat dat helaas verloren energie zal blijken. Geeft toe. Je hebt ´t gewoon niet op Digimap. En dan is het slecht gesteld met hen die je graag verder willen helpen. Ik hou daar in ieder geval na de beloofde screenshot mee op. Groet, Zoals afgesproken: de beloofde screenshot.
__________________
[][][][][][][] Laatst gewijzigd door jeeptricks; 31 maart 2003 om 19:48. |
#47
|
||||
|
||||
Citaat:
Ik wil eigenlijk de met de hand bepaalde positie gebruiken als destination. In MapViewer zet je dan gewoon een D-tje op die plek. In de PC versie van Digimap zet je dan een rood vlaggetje.
Ik denk dat jouw zoek-probleem eerder opgelost moet worden, dan het in bovenstaande workaround te zoeken. Citaat:
Maar daar zal ik dan dus ook maar weer aan moeten wennen blijkbaar.
Groeten, Jan R. |
#48
|
||||
|
||||
Jeeptricks,
Elke keer als ik denk dat het een beetje gaat lopen dat is er wel weer wat anders dat me teleursteld. Dat ik dus blijkbaar alleen maar een route kan plannen met een zoekfunctie die niet werkt krijgt mij wel droevig ja! Het schiet zo inderdaad niet op nee. Overigens hebben de behulpzame mensen de punten niet geprobeerd te weerleggen. De mensen die reageren in de trant van "Er is niets mee aan de hand, want op punten is het het beste programma" schiet ik dan inderdaad weinig mee op. Ik ben dus wel erg dankbaar voor de hulp van contekst en JRK. Blijkbaar kunnen die ook wel begrijpen dat je er hondsdol van wordt en die hebben ook inderdaad zeker goede suggesties gedaan om om de problemen heen te werken. Overigens zit ook niet te wachten op jouw screenshot. Als jij zegt dat het bij jou wel werkt dan zal het wel. Daar gaat het bij mij niet beter van werken. Het blijft hoe dan ook vreemd. Nogmaals ik kan me van jou in het begin ook een week lang niets anders dan klachten herinneren. Ik had de ijdele hoop dat er inmiddels iets verbeterd was. Blijkbaar zijn er alleen op detail niveau wat zaken bijgekomen. |
#49
|
|||
|
|||
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door jeeptricks
@Patrickl: Jouw zogenaamde snelwegopritjes heb ik niet op de sterk ingezoomde Clie-kaartjes. Exact dezelfde kleuren rondom dat pleintje. Vanavond zal ik er een screenshot van maken. Verder: ik zie uit de lengte van de bijdragen dat menigeen positief probeert met steekhoudende argumenten jouw zogenaamde kwesties betreffende Digimap te weerleggen. Ik vrees echter dat dat helaas verloren energie zal blijken. Geeft toe. Je hebt ´t gewoon niet op Digimap. En dan is het slecht gesteld met hen die je graag verder willen helpen. Ik hou daar in ieder geval na de beloofde screenshot mee op. Groet, De zogenaamde snelwegopritjes heb ik ook op mijn Tungsten T. Vermoedelijk heeft het van doen met de kleurinstelling van de diverse wegen. Ik denk dat de 'opritjes'een andere weging hebben dan de straten eromheen.
__________________
hans |
#50
|
||||
|
||||
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door JRK
Ah, op die manier. Tja, een manier zou zijn dat je met new place de aangeklikte lokatie toevoegd en er dan naar toe navigeert en hem dan weer met delete verwijderd. Kan wel, maar niet zo nette manier. Ik mis dat ook niet erg. Ik klik de straat aan, zie de naam en voer het dan in het zoek veldje in. Ik denk dat jouw zoek-probleem eerder opgelost moet worden, dan het in bovenstaande workaround te zoeken. Voorlopig maak ik wel een "place" aan van de plek waar ik naartoe moet (als het zoeken echt niet gaat) Citaat:
Lukt dat allemaal nog ?
Groeten, Jan R. Laatst gewijzigd door patrickl; 31 maart 2003 om 15:41. |
#51
|
||||
|
||||
Citaat:
De zogenaamde snelwegopritjes heb ik ook op mijn Tungsten T. Vermoedelijk heeft het van doen met de kleurinstelling van de diverse wegen. Ik denk dat de 'opritjes'een andere weging hebben dan de straten eromheen.
Groeten, Jan R. |
#52
|
||||
|
||||
Ik had van de Highway exit de kleur aangepast om vast te kunnen stellen van welke type ze waren.
Ik had dus (nadat mensen aangaven dat het bij hun wel werkte) een en ander op de OS5 simulator geprobeerd en daar zag ik het met de default instellingen ook fout gaan. Ik heb de 2002Q4 kaarten en gebruik versie 2.24B3 |
#53
|
||||
|
||||
Citaat:
Ik had van de Highway exit de kleur aangepast om vast te kunnen stellen van welke type ze waren.
Citaat:
Ik heb de 2002Q4 kaarten en gebruik versie 2.24B3
Groeten, Jan R. |
#54
|
|||
|
|||
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door JRK
Hmm, als ik de kleur wijzigt wordt het bij mij nog steeds geen snelwegafrit. Ik heb 2002Q2 kaarten met de 2.24B3 versie. Zou inderdaad in het kaartmateriaal kunnen liggen. Groeten, Jan R.
__________________
hans |
#55
|
||||
|
||||
Ha, ha, wat een gepuzzel.
Alleen is het dus wel vreemd dat het er in het PC programma wel gewoon goed op staat. Daar worden ze niet getekend als snelwegafslagen, maar gewoon als hetzelfde soort weg als eromheen. Dat lijkt dan weer aan te geven dat het niet (alleen) aan het kaartmateriaal ligt. |
#56
|
||||
|
||||
Ik heb het nu even geinstalleerd op mijn Clie T265C en ik begrijp meteen waarom die copie bestanden bij afsluiten niet direct worden weggegooid. Man wat duurt dat inlezen van zo'n kaart daar lang op! Op de NX70 ben ik een paar seconden zoet, maar op de T625C duurde het bijna een halve minuut (voor mijn gevoel).
Ad 2) De Willemsparkweg heeft nog steeds de snelwegafslagen. => Probleem aanwezig. Ad 3) Zoeken naar Overtoom gaat een stuk beter. Het levert in ieder geval de Overtoom/S106 op, maar helaas nog wel zonder huisnummers. =>Probleem deels aanwezig. Ad 4) De kaarten zien er stukken beter uit. Hier en daar nog wat kleine hapjes uit de wegen als er een scherpe knik in zit, maar geen weghelften over elkaar of kruisingen die getekend worden als "fly-over". => Probleem niet aanwezig Blijkbaar is een deel van de problemen dus inderdaad te herleiden tot OS5 of de NS70. Het valt me nu eigenlijk ook pas op wat die "kleine letters"optie zou moeten doen. En dat die rare blauwe balkjes boven de straatnamen eigenlijk om de straatnaam heen zouden moeten vallen |
#57
|
|||
|
|||
standaard
Patrickl,
zonder flauw te willen zijn, het is typisch Sony om zich niet te conformeren aan ' de standaard' (wat dat dan ook moge zijn). Palm OS doet een voorstel voor schermaansturing, die wordt geïmplementeerd in de Tungsten en vervolgens doet Sony het net weer anders. Vaak slimmer, vaak beter, maar wel anders. Als gevolg daarvan zit je al snel met of alleen Sony accessoires of gebakken peren als je maar iets doet dat buiten het gedachtengoed van Sony valt. het voordeel is natuurlijk dat je, als je binnen het gedachtengoed van Sony blijft, je nogal wat extra's kan hebben (zoals de schermresolutie). Elk nadeel hep z'n voordeel
__________________
hans |
#58
|
||||
|
||||
Ik had begrepen dat de kaartjes er op de Tungsten net zo lelijk uitzagen? Althans dat zei iemand (was jij dat niet zelfs?) Op mijn Sony Clie T625C zien ze er in ieder geval wel een stuk beter uit.
Maar ik ben met je eens dat het wel triest is dat Palm OS niet gewoon de de facto ontstane HiRes API van Sony overneemt. Dat ze dan toch per se er net weer iets aan moeten verklooien zodat het niet compatible is met de reeds gezette standaard. Het lijkt Microsoft wel |
#59
|
||||
|
||||
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door patrickl
Maar ik ben met je eens dat het wel triest is dat Palm OS niet gewoon de de facto ontstane HiRes API van Sony overneemt. Dat ze dan toch per se er net weer iets aan moeten verklooien zodat het niet compatible is met de reeds gezette standaard. - jp Laatst gewijzigd door jean-paul; 31 maart 2003 om 21:15. |
#60
|
||||
|
||||
Overigens ondersteunt "Sony OS5" zowel de High Density API van "Palm OS5" als de eigen Sony High resolution API van de "HR Library". Ze (Sony) geven je alleen wel de tip om voor OS5 applicaties de High Density API te gebruiken.
Dus een OS5 applicatie zou op een NX70 hetzelfde resultaat moeten geven als op Tungsten-T (mits "netjes" geprogrammeerd waarschijnlijk) en een OS4 HiRes applicatie werkt ook nog prima op een NX70. Best netjes geregeld dus eigenlijk. Ik begrijp ook even niet meer hoe we nu ineens op deze off-topic discussie kwamen |